Domov pro seniory svaté Kateřiny

---- již jsme otevřeli ----

Domov pro seniory svaté Kateřiny (DSK) 

Kapacita domova bude 20 lůžek, otevřít  plánujeme v září 2018, od října příjem klientů

- během měsíce května ´18 započaly stavební práce na přestavbě části Penzionu I na Domov pro seniory svaté Kateřiny v Opavě Kateřinkách a dokončeno bylo v srpnu

- investorem Statutární město Opava, provozovatel Seniorcentrum Opava

Nabídka pracovních míst:

- pro nově otevíraný domov pro seniory hledáme zaměstnance na pozice:

   -pečovatelka

   -všeobecná sestra

CV posílejte e-mailem na: info@scopava.cz


Žádost o poskytování sociální služby v Domově svaté Kateřiny na stažení


Pro koho je určeno:

Domov pro seniory svaté Kateřiny je určen seniorům nad 65 let věku, služba se zaměřuje zejména na seniory s vysokým stupněm závislosti na péči druhé osoby, čemuž jsou uzpůsobeny i služby sociální péče. Předpokladem je proto 3., nebo 4. stupeň příspěvku na péči. Pro seniory, kteří mají 1. a 2. stupeň příspěvku na péči nabízíme naší pečovatelskou terénní službu, která sídlí rovněž v našem Seniorcentru Opava. Služba není určena klientům, jejichž zdravotní stav vyžaduje ústavní péči v nemocničních zařízeních, dále nemůže být poskytována klientům, kteří mají poruchy chování a narušovali by kolektivní soužití, nebo klienty s infekčními chorobami.

V zařízení je 9 velkých dvoulůžkových pokojů a 2 velké jednolůžkové pokoje, moderně vybaveny kuchyňským koutem, koupelnou se sprchovacím koutem, umyvadlem a WC, v pokoji jsou postele s elektrickým roštem, hrazdami pro pohyb a zvedání se z lůžka, jídelní a noční stolky, prostor pro návštěvy rodiny, k dispozici budou postupně i polohovací křesla, která budou umožňovat, aby klienti upoutaní na lůžko měli možnost zúčastnit se společných akcí ve společenské místnosti a trávit čas v zimní zahradě, nebo venku.

Domov pro seniory svaté Kateřiny je pobytovou službou, která zajišťuje seniorům 24 hodinovou péči pečovatelek, dále denní péči zdravotních sester, které budou klientům individuálně naplňovat jejich potřeby. Do zařízení dochází smluvní lékař každý týden dle potřeby domova. K dispozici je také aktivizační pracovník, který zajišťuje sociálně terapeutické činnosti klientů, například trénovaní paměti, trénovaní motoriky, umělecké činnosti, společenské akce a duchovní péči. Sociální pracovnice klientům pomáhá zajišťovat potřebné záležitosti ohledně vyřízení příspěvku na péči, uplatňování práv a oprávněných zájmů, poskytuje sociálně právní poradenství a vyřizování všech potřebných záležitostí, které se týkají důstojného pobytu klienta v domově, zajištění jeho spokojenosti a respektování individuálních potřeb a přání.

Služba bude zahajovat svou činnost během měsíce září 2018, bude převážně zaměřena na seniory z Opavy a okolí a také z Moravskoslezského kraje. V současnosti již probíhá příjem žádostí o tuto pobytovou službu. Žádosti je možné přijít vyplnit osobně v Seniorcentru Opava v přízemí budovy vpravo a nebo elektronicky na této stránce, viz odkaz výše "Žádost o poskytování sociální služby Domov pro seniory svaté Kateřiny" a vyplněné žádosti můžete posílat na email domov@scopava.cz, nebo na adresu Rolnická 24, 747 05 Opava. Informovat se můžete na telefonním čísle 553 730 060 či mobilu 770 177 782.

Těšíme se na Vás, Domov pro seniory svaté Kateřiny.